Հունվարի 15-ին Ազգային ժողովում կայացել է պատգամավորներ Գոռ Գեւորգյանի եւ Սոֆիա Հովսեփյանի կողմից կազմակերպված աշխատանքային փակ քննարկում՝ «Ադրբեջանում հայկական կողմի գերիների վերադարձի խնդիրները» թեմայով:
Քննարկմանը մասնակցել են ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը, ներկայացուցիչներ Արտաքին գործերի նախարարությունից եւ Ազգային անվտանգության ծառայությունից, իրավապաշտպաններ Արտակ Զեյնալյանը եւ Սիրանուշ Սահակյանը, ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ:
Հանդիպմանը քննարկվել են գերիների վերադարձին խոչընդոտող խնդիրները, հնչեցվել են մի շարք առաջարկներ, հստակեցվել հետագա անելիքները: Կարեւորվել է համատեղ աշխատանքի արդյունավետությունը:

15 января в НС состоялось организованное депутатами Г.Геворкяном и С.Овсепян  закрытое рабочее обсуждение на тему «Проблемы возвращения пленных армянской стороны в Азербайджане».
В обсуждении приняли участие Защитник прав человека РА А.Татоян, представители МИД и СНБ, правозащитники А.Зейналян и С.Саакян, депутаты фракции НС «Просвещенная Армения».
На встрече обсуждены препятствующие возвращению пленных проблемы, высказаны предложения, уточнены дальнейшие шаги. Подчеркнута эффективность совместной работы.