Հունվարի 15-ին Ազգային ժողովում կայացել է պատգամավորներ Գոռ Գեւորգյանի եւ Սոֆիա Հովսեփյանի կողմից կազմակերպված աշխատանքային փակ քննարկում՝ «Ադրբեջանում հայկական կողմի գերիների վերադարձի խնդիրները» թեմայով:
Քննարկմանը մասնակցել են ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը, ներկայացուցիչներ Արտաքին գործերի նախարարությունից եւ Ազգային անվտանգության ծառայությունից, իրավապաշտպաններ Արտակ Զեյնալյանը եւ Սիրանուշ Սահակյանը, ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ:
Հանդիպմանը քննարկվել են գերիների վերադարձին խոչընդոտող խնդիրները, հնչեցվել են մի շարք առաջարկներ, հստակեցվել հետագա անելիքները: Կարեւորվել է համատեղ աշխատանքի արդյունավետությունը:

On January 15, a working closed discussion organized by the deputies Gor Gevorgyan and Sofia Hovsepyan was held in the National Assembly on the theme ‘Problems of the Return of the Armenian Side’s Captives in Azerbaijan.’
The RA Human Rights Defender Arman Tatoyan, the representatives from the Ministry of Foreign Affairs and the National Security Service and the deputies of the NA Bright Armenia Faction took part in the discussion.
At the meeting the problems impeding the return of the captives, a number of the recommendations were sounded and the further works were specified. The efficiency of the joint work was highlighted.